Vyberte stránku

Učte se slovíčka pomocí písniček

0 komentářů

Hudba začne hrát a vy se snažíte zpívat, pohybovat a smát se? Tak právě pro vás bude učení se anglických slovíček pomocí písniček to pravé.
Anglická slovíčka se můžeme učit několika způsoby. Můžeme si vytvářet kartičky se slovíčky, číst noviny, koukat se na americké filmy, ale nejjednodušším způsobem, jak si zapamatovat slovíčka je právě hudba.

Proč se učit slovíčka pomocí písniček

  • Je to zábava. V dnešním světě nás hudba obklopuje všude kolem nás. Stačí si pustit rádio, které se nachází asi v každé domácnosti, nebo si jen nasadit sluchátka a vyrazit ven na procházku. Existuje mnoho druhů hudby a každý z nás si vybírá tu, která se mu líbí a kterou má rád.
  • Mnoho písní opakuje slova nebo dokonce celé odstavce. Ve většině písní se stále dokola a dokola opakují stejná slova. Toto opakování společně s melodií nám napomáhá si slovíčka zapamatovat a vrýt si je hluboko do naší paměti.
  • Písničky, které se nám líbí používají často moderní slovíčka. Existuje mnoho vynikajících spisovatelů, kteří vytváření opravdu kvalitní hudbu. Používají slova a slovní spojení, která mají význam, a která nás opravdu mohou chytit za srdce. Tak proč se pomocí těchto písní nenaučit něco z angličtiny.

Tipy jak se učit pomocí písniček

  • Číst texty. Často se stává, že je zpěvákům špatně rozumět. Je to především díky tomu, že v pozadí je slyšet hudba a slova doplňují různé zvuky. Angličtina může být v písničce příliš rychlá a to naše porozumění také komplikuje. Proto doporučujeme si k písničce najít text např. na internetu a ten si pročítat.
  • Pamatujte na to, že výslovnost se v písničkách často mění. Zpěváci často potřebují, aby se slova rýmovala, proto se někdy stává, že výslovnost slov trochu pozmění.

Naučte se anglická slovíčka společně s písničkami

Zkuste se procvičit v poslechu a naučit se nová slovíčka pomocí článků s písničkami na SoGoodLanguages

Bryan Adams – Summer of´69
Barbie Girl – Aqua
Berlin – Take My Breath away
Send My Love – Adele
One – U2

 

Napište nám do komentářů pod tento článek, jak se nejlépe učíte slovíčka vy.

Máme zbrusu nový online kurz

V online kurzu objevíte všechny možnosti, jak se můžete  učit cizí jazyky. Sestavíte si svůj jazykový plán, který vás povede a udrží vaši motivaci. Budete přesně vědět, co a jak máte dělat. Cizí jazyk vás začne bavit a konečně se ho naučíte.

Mohlo by vás také zajímat…

Dělat chyby: Jediná cesta, jak se naučit jazyk

Dělat chyby: Jediná cesta, jak se naučit jazyk

CHYBA. Už jen to samotné slovo navozuje negativní atmosféru. Je mi jasné, že každému se při vyslovení tohoto slova nevybaví žádná pozitivní zkušenost. To je v podstatě nejčastější příčina, proč se lidé bojí učit cizí jazyk. Bojí se, že budou dělat chyby, a tak buď ani...

číst více
Jak vyslovovat jako rodilý mluvčí

Jak vyslovovat jako rodilý mluvčí

Z vlastní zkušenosti vím, že spoustu lidí se bojí mluvit cizím jazykem hlavně z toho důvodu, že se stydí, že budou znít jako trouba a že neumí slova vyslovovat jako rodilý mluvčí. Nechtějí být pro smích, a tak se radši drží zpět. Strach je jedním z hlavních faktorů,...

číst více
5 ověřených způsobů, jak si zapamatovat slovíčka

5 ověřených způsobů, jak si zapamatovat slovíčka

Máte pocit, že slovíčka rychle zapomínáte? Trápí vás, že nad nimi strávíte celý večer a druhý den si jich pamatuje jen několik? Rozumíte tomu, co vám druhý v cizím jazyce říká, ale sami stejná slovíčka ve větě použít neumíte? A vůbec, lze se naučit slovíčka i jinak...

číst více

Jak se učíte slovíčka vy?

Podělte se s námi o vaše zkušenosti a tipy do komentářů.