Vyberte stránku

Kinestetický studijní typ

0 komentářů

Jste kinestetický studijní typ. Učíte se v pohybu a praktické dovednosti vám jdou od ruky. Velice snadno ztratíte pozornost při čtení nebo poslouchání. Je pro vás velice těžké sedět například v lavici a poslouchat. Raději objevujete svět pomocí dotyků, tvoření, anebo chůze. Mnohem více gestikulujete.

Jak se učí kinestetický studijní typ?

Pokud se učíte slovíčka, můžete si tvořit zábavné kartičky, kde si slovíčko nakreslíte. Při tvorbě těchto kartiček se budete slovíčka učit. Při studiu vám také pomůže chůze. Objevujte, komunikujte a experimentujte.

Tipy, jak se učí dotykový studijní typ:
  • dělejte umělecké projekty, choďte na vycházky, hrajte divadlo
  • při studiu nebo čtení klidně žvýkejte žvýkačku, houpejte se na židli, choďte dokola
  • používejte na učení slovíček kartičky a rozdělujte je do logických skupin tak, jak mají mezi sebou vazby
  • při čtení si ukazujte prstem, co čtete
  • při studiu si dělejte časté, ale ne dlouhé, přestávky
  • je v pořádku, pokud při učení hrajete s tužkou nebo poklepáváte nohou
  • používejte při učení počítač, pracujte s myší a klávesnicí
  • online kurzy studujte venku na tabletu či telefonu

Víte, že jste kinestetický studijní typ, a pokud se budete řídit našimi doporučeními, své studium si výrazně zjednodušíte. Dělejte to, co je pro vás nejvíce příjemné a co vás nejvíce baví.

Neupínejte se ale jen k jednomu studijnímu stylu, může vám vyhovovat i jejich vhodná kombinace. Přečtěte si, jak se učí ostatní studijní tipy a využívejte při své výuce tipy, které vám vyhovují nejvíce.

Naše tipy o studijních typech jsou jen špička ledovce. Daleko více se naučíte v našem video kurzu Jazyky od píky. V kurzu si projdete 8 přehledných kapitol, seznámíte se s důležitou teorií a pak se vrhnete na praktickou část, ve které si vyzkoušíte různé metody a přístupy. Díky kurzu zjistíte, co vám opravdu vyhovuje, a jazyky začnete studovat s radostí.

Máme zbrusu nový online kurz

V online kurzu objevíte všechny možnosti, jak se můžete  učit cizí jazyky. Sestavíte si svůj jazykový plán, který vás povede a udrží vaši motivaci. Budete přesně vědět, co a jak máte dělat. Cizí jazyk vás začne bavit a konečně se ho naučíte.

Mohlo by vás také zajímat…

Dělat chyby: Jediná cesta, jak se naučit jazyk

Dělat chyby: Jediná cesta, jak se naučit jazyk

CHYBA. Už jen to samotné slovo navozuje negativní atmosféru. Je mi jasné, že každému se při vyslovení tohoto slova nevybaví žádná pozitivní zkušenost. To je v podstatě nejčastější příčina, proč se lidé bojí učit cizí jazyk. Bojí se, že budou dělat chyby, a tak buď ani...

číst více
Jak vyslovovat jako rodilý mluvčí

Jak vyslovovat jako rodilý mluvčí

Z vlastní zkušenosti vím, že spoustu lidí se bojí mluvit cizím jazykem hlavně z toho důvodu, že se stydí, že budou znít jako trouba a že neumí slova vyslovovat jako rodilý mluvčí. Nechtějí být pro smích, a tak se radši drží zpět. Strach je jedním z hlavních faktorů,...

číst více
5 ověřených způsobů, jak si zapamatovat slovíčka

5 ověřených způsobů, jak si zapamatovat slovíčka

Máte pocit, že slovíčka rychle zapomínáte? Trápí vás, že nad nimi strávíte celý večer a druhý den si jich pamatuje jen několik? Rozumíte tomu, co vám druhý v cizím jazyce říká, ale sami stejná slovíčka ve větě použít neumíte? A vůbec, lze se naučit slovíčka i jinak...

číst více