Vyberte stránku

Kinestetický studijní typ

0 komentářů

Jste kinestetický studijní typ. Učíte se v pohybu a praktické dovednosti vám jdou od ruky. Velice snadno ztratíte pozornost při čtení nebo poslouchání. Je pro vás velice těžké sedět například v lavici a poslouchat. Raději objevujete svět pomocí dotyků, tvoření, anebo chůze. Mnohem více gestikulujete.

Jak se učí kinestetický studijní typ?

Pokud se učíte slovíčka, můžete si tvořit zábavné kartičky, kde si slovíčko nakreslíte. Při tvorbě těchto kartiček se budete slovíčka učit. Při studiu vám také pomůže chůze. Objevujte, komunikujte a experimentujte.

Tipy, jak se učí dotykový studijní typ:
  • dělejte umělecké projekty, choďte na vycházky, hrajte divadlo
  • při studiu nebo čtení klidně žvýkejte žvýkačku, houpejte se na židli, choďte dokola
  • používejte na učení slovíček kartičky a rozdělujte je do logických skupin tak, jak mají mezi sebou vazby
  • při čtení si ukazujte prstem, co čtete
  • při studiu si dělejte časté, ale ne dlouhé, přestávky
  • je v pořádku, pokud při učení hrajete s tužkou nebo poklepáváte nohou
  • používejte při učení počítač, pracujte s myší a klávesnicí
  • online kurzy studujte venku na tabletu či telefonu

Víte, že jste kinestetický studijní typ, a pokud se budete řídit našimi doporučeními, své studium si výrazně zjednodušíte. Dělejte to, co je pro vás nejvíce příjemné a co vás nejvíce baví.

Neupínejte se ale jen k jednomu studijnímu stylu, může vám vyhovovat i jejich vhodná kombinace. Přečtěte si, jak se učí ostatní studijní tipy a využívejte při své výuce tipy, které vám vyhovují nejvíce.

Naše tipy o studijních typech jsou jen špička ledovce. Daleko více se naučíte v našem video kurzu Jazyky od píky. V kurzu si projdete 8 přehledných kapitol, seznámíte se s důležitou teorií a pak se vrhnete na praktickou část, ve které si vyzkoušíte různé metody a přístupy. Díky kurzu zjistíte, co vám opravdu vyhovuje, a jazyky začnete studovat s radostí.

Máme zbrusu nový online kurz

V online kurzu objevíte všechny možnosti, jak se můžete  učit cizí jazyky. Sestavíte si svůj jazykový plán, který vás povede a udrží vaši motivaci. Budete přesně vědět, co a jak máte dělat. Cizí jazyk vás začne bavit a konečně se ho naučíte.

Mohlo by vás také zajímat…

Chcete mít cizí jazyk vždy po ruce? Studujte na mobilu!

Chcete mít cizí jazyk vždy po ruce? Studujte na mobilu!

Mobil je váš nejvěrnější kamarád. Kontrolujete na něm e-maily, komunikujete s přáteli a rodinou, prohlížíte sociální sítě, hrajete hry, fotíte děti, mazlíčky a selfíčka… jednoduše ho nedáte z ruky. A taky se na něm můžete učit jazyky. Protože je pořád s vámi ve vaší...

číst více
Jen mluvit nestačí, zapište si za uši

Jen mluvit nestačí, zapište si za uši

Také se vám už stalo, že jste napsali text s hrubkami a překlepy a poslali ho do světa? A když jste to zjistili, byli jste rudí až za ušima. A to se jednalo o text ve vaší mateřštině… A co texty v cizím jazyce? Že je raději ani nepíšete? Tak to je velká chyba. Tím, že...

číst více