Vyberte stránku

Vizuální studijní typ

0 komentářů

Jste vizuální studijní typ. Většinou si dobře pamatujete obličeje, co měla daná osoba na sobě, co bylo v místnosti apod. Při odpočívání čtete knihy nebo sledujete filmy. K učení často potřebujete názornou ukázku, ať už v podobě obrázků nebo představivost ve své mysli. Probíranou látku v mluvené podobě příliš neregistrujete a musíte vynaložit větší úsilí, abyste se na ni soustředili.

Jak se učí vizuální studijní typ?

Pokud se učíte slovíčka, vytvořte si kartičky s obrázky, nebo ukazujte na danou věc. Gramatika pro vás bude obtížnější a to především proto, že si ji nemůžete nakreslit. Zkuste si vytvářet přehledné gramatické tabulky, které můžete například barevně zvýraznit. Pomůckou vám také budou obrázkové příběhy, doplněné třeba zvukem, nebo powerpointové prezentace.

Tipy, jak se učí vizuální studijní typ:
slovíčka si vytiskněte na kartičky
při učení pomocí obrázků využívejte i poslechy, ať posílíte tuto slabší stránku
gramatiku se učte z opticky přehledně zpracovaných podkladů
ve škole si sedejte do předních lavic, abyste dobře viděli na tabuli
preferujte hodiny nebo studijní systém, který často využívá grafické prezentace
zavírejte pro učení oči a představujte si, co si chcete zapamatovat
pište si procvičovanou látku na papír
pokud někomu něco vysvětlujete, kreslete, pište, používejte obrázky
při učení z učebnice si podtrhávejte slova, používejte různé barvy, diagramy

Víte, že jste vizuální studijní typ, a pokud se budete řídit našimi doporučeními, své studium si výrazně zjednodušíte. Dělejte to, co je pro vás nejvíce příjemné a co vás nejvíce baví.

Neupínejte se ale jen k jednomu studijnímu stylu, může vám vyhovovat i jejich vhodná kombinace. Přečtěte si, jak se učí ostatní studijní tipy a využívejte při své výuce tipy, které vám vyhovují nejvíce.

Naše tipy o studijních typech jsou jen špička ledovce. Daleko více se naučíte v našem video kurzu Jazyky od píky. V kurzu si projdete 8 přehledných kapitol, seznámíte se s důležitou teorií a pak se vrhnete na praktickou část, ve které si vyzkoušíte různé metody a přístupy. Díky kurzu zjistíte, co vám opravdu vyhovuje, a jazyky začnete studovat s radostí.

Máme zbrusu nový online kurz

V online kurzu objevíte všechny možnosti, jak se můžete  učit cizí jazyky. Sestavíte si svůj jazykový plán, který vás povede a udrží vaši motivaci. Budete přesně vědět, co a jak máte dělat. Cizí jazyk vás začne bavit a konečně se ho naučíte.

Mohlo by vás také zajímat…

Chcete mít cizí jazyk vždy po ruce? Studujte na mobilu!

Chcete mít cizí jazyk vždy po ruce? Studujte na mobilu!

Mobil je váš nejvěrnější kamarád. Kontrolujete na něm e-maily, komunikujete s přáteli a rodinou, prohlížíte sociální sítě, hrajete hry, fotíte děti, mazlíčky a selfíčka… jednoduše ho nedáte z ruky. A taky se na něm můžete učit jazyky. Protože je pořád s vámi ve vaší...

číst více
Jen mluvit nestačí, zapište si za uši

Jen mluvit nestačí, zapište si za uši

Také se vám už stalo, že jste napsali text s hrubkami a překlepy a poslali ho do světa? A když jste to zjistili, byli jste rudí až za ušima. A to se jednalo o text ve vaší mateřštině… A co texty v cizím jazyce? Že je raději ani nepíšete? Tak to je velká chyba. Tím, že...

číst více